Напишыть нам

Або задайте питання за телефоном
(050) 401-90-76

Техогляд Харківської області

У зв’язку з новими ухвалами Євросоюзу, в Україні з 1 січня повертається обов’язковий техогляд авто. З цього приводу думки серед автомобілістів розділилися: у кожного свої аргументи. Проте процедура отримання ОТК стає обов’язковою. І від цього нікуди не втекти. Яких автомобілів стосується та де пройти техогляд під час пандемії, – розповімо далі у нашій статті.

Пройти техогляд у Харківській області необхідно власникам транспортних засобів приватного та комерційного застосування. Періодичність техогляду залежить від типу та призначення ТЗ: техогляд легкових приватних автомобілів повинен проводитися 1 раз на 2 роки, маршруток та таксі – 2 рази на рік, вантажних автомобілів – 1 раз на рік (до 3,5 тони) та 2 рази на рік ( понад 3,5 тони).

Пам’ятайте, що технічний огляд ТЗ можуть проводити лише акредитовані СТО з досвідом роботи не менше 1 року. При отриманні ОТК необхідно заповнити діагностичну карту автомобіля з фотографіями з проведених випробувань на стенді. Номер діагностичної картки буде потрібний під час оформлення страховки.

Кому не потрібно проходити техогляд?

Згідно із законопроектом, техогляду не підлягають легкові автомобілі особистого користування, які експлуатуються не більше 5 років. Проте, технічний огляд має проводитися через кожних 100 тис км пробігу. Для власників мотоциклів у 2021 році не потрібно буде проходити техогляд – він запроваджується наступного року. Також техогляду не підлягають «євробляхи», завезені в Україну за стандартом «Євро-4». Єдине, що за розмитнення «євробляхи» власнику потрібно проходити сертифікацію транспортного засобу в Харківській області.

Що перевіряється під час технічного контролю

Під час проходження техогляду перевіряється:

  • Працездатність зовнішніх освітлювальних приладів (фари, стопи, повороти) та аварійної сигналізації.
  • ИСправність системи гальмування – на кожну деталь гальмівної системи автомобіля виробник дає гарантійні терміни експлуатації, але з урахуванням наших доріг перевірка гальм не буде зайвою для безпеки водія та пасажирів.
  • Ефективність кермового управління, розвал-сходження, стан ходової. Ретельній діагностиці підлягають рульова рейка, ГУР, насос, рульові тяги, наконечники, ущільнення.
  • Рівномірність зносу шин та припустима висота протектора малюнка.
  • Цілісна та герметична конструкція ємностей для заливки технічних рідин (гальмівної рідини, ТОСОЛу).
  • Зміст у % співвідношенні вуглекислого газу вихлопних газах.
  • Цілісність лобового скла та ступінь тонування всіх стекол авто.
  • Працездатність склоочисника та склоомивача.

Де пройти техогляд у Харківській області?

Мережа акредитованих СТО «Сигнал» проведе швидко та недорого техогляд у Харківській області. Також наші СТО представлені в інших містах та населених пунктах Харківської та Полтавської області. Зі всім списком та адресами наших СТО в Харківській області ознайомтесь на нашому сайті в розділі КОНТАКТИ.

Плюсануть
Поделиться
Класснуть